Jaskiniowcy

Gerontem być

Mag westchnął, zamruczał coś pod nosem a następnie cicho zapukał.
- Proszę! - ton głosu elfki wskazywał wybitnie na lewą nogę podczas porannego wstawania. Nuk powtórzył westchnięcie, wspominając coś o kozie i śmierci, ale drzwi otworzył. Jego wzrok nie powędrował do biurka, gdzie Sulia, jeszcze do niedawna, miała zwyczaj pracować wśród dokumentów i papierów. Mag od razu skupił spojrzenie na piramidzie ksiąg ułożonej starannie przed kominkiem. Gdzieś tam powinna być i Pretorianka. Od paru miesięcy zakopywała się w swoich esejach z nieodłącznym piórem w ręce, podkreślając, skreślając lub mrucząc coś w obcym języku. Nuk zrobił parę kroków w stronę niewidocznej koleżanki.
- Sul...- zaczął niepewnie, ale przerwał widząc jak zza ksiąg wyłania się ręka a w niej plik papierów. Dokumenty opatrzone pieczęcią Pretorii wylądowały u jego stóp.
- Wiem, wiem. Niedługo będziemy mogli nazywać ich Grandgerontami - elfka przypuszczalnie westchnęła - Do ideału mi jednak trochę brakuje. - tym razem w jej głosie pojawiła się nutka rozbawienia - Gotowe. Do roboty.
Nuk się uśmiechnął. Bez słowa podniósł upragnione pergaminy, by następnie cicho zacząć wycofywać się w kierunku drzwi. Zanim je zamknął usłyszał jeszcze typowe pożegnanie elfki:
- Już niedługo!

Spóźnione awanse na Gerontów. Nagromadziło się nam sporo sześciolatków w JB, więc ich sylwetki przedstawiane będą stopniowo. Oto pierwsza, czyli "najstarsza" grupa :) Serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych długich lat logowania!

RaV – Gromowładny; założyciel serwisu WoG wraz z Ann i AtakeeRem; twórca pierwszej wersji Heroeslandu oraz obecnych tam gier; pokaźny dorobek wzbogacają Linkownia oraz galeria avatarów; pierwszy Galernik jaskiniowy;

LEVY – rasa nieznana, gdyż twarz skrywa kaptur; twórca Mapy Jaskiniowców; organizował swego czasu tibijską społeczność jaskiniową (z sukcesem!); aktywny uczestnik turniejów organizowanych przez JB; pasją do herosów i Jaskini zaraża najmłodsze pokolenia; spotykany często w grupie wesołych osobników, którzy określają siebie mianem Szwagry;

Ururam Tururam – tajemniczy Wędrowiec Dominiów, którego nick skracany jest na wszelkie możliwe sposoby; jeden z najbardziej podziwianych Minstreli osadowych – każda publikacja w Misternych Rękopisach budziła niekłamany zachwyt; aktywnie działa na scenie heroesowej; twórca map do HoMM; sprawował opiekę nad jaskiniową Kryptą;

Aerilien – opiekunka Mistycznych Obrazów; sama uzdolniona artystka; obecnie w WR; dokończyła mapę Osady stworzoną przez Darkenę; miłośniczka grzybów, kotów i ogniska;

Sulia – zazwyczaj „chroni od zepsucia”; sercem Pretorianka, duszą Oberżystka; w wolnych chwilach w WR; swego czasu w Trybunale; nick kojarzony z popularną przyprawą i często pisany błędnie; reaguje na popularne „Gdzie Sul/sól?”

Sulia