Jaskiniowcy

Wojrad

Wojrad to wielki wojownik, zawsze przestrzegający kodeksu rycerskiego. Woj – oznacza wojownika umiejącego posługiwać się każdym rodzajem oręża, dobrze radzącego sobie we wszystkich pojedynkach: na miecze, topory, kopie. Rad – radosny – oznacza charakter tej postaci. Jest to człowiek o usposobieniu pogodnym, chętnie udzielający pomocy innym, ufny wobec ludzi.
Wojrad urodził się w rodzinie królewskiej. Ojciec jego nie był wielkim wojownikiem, bo czasy wielkich wojen już dawno minęły. Pasją Króla było zbieranie rękopisów i spisywanie historii dawnych wielkich bitew. W ten sposób powstała największa biblioteka czasów starożytnych. Królowa nauczyła swego syna sztuki uzdrawiania, tak aby mógł zasklepiać rany.
Wojrad za młodu był bardzo pilnym uczniem, chętnie spędzał całe dnie w bibliotece, pogłębiając swoją wiedzę, aczkolwiek w wolnych chwilach chętnie udawał się do koszar, gdzie razem z krzyżowcami trenował sztuki walki.
Niestety spokojne czasy nagle przeminęły. Wielki Czarnoksiężnik przybył z armią w celu podbicia królestwa. Wojrad i jego rycerze, chociaż walczyli dzielnie z minotaurami, nie mogli się przeciwstawić deszczom meteorytów i ognistym kulom zsyłanym przez Czarnoksiężnika. Bitwa została przegrana, a królestwo zniszczone. Ciężko rannego Wojrada wywieziono do zaprzyjaźnionych dalekich śnieżnych krain północnych. Wojrad zrozumiał, że oprócz biegłego władania mieczem musi poznać szkołę magii. Pod okiem wielkiego Czarodzieja opanował sztukę ciskania piorunami do tego stopnia, że może nimi uderzać w wielu przeciwników jednocześnie. Tworzy tam wielką armię złożoną z tytanów w celu odzyskania swojego królestwa...

Rasa
Człowiek
Profesja
Wojownik
Skąd
Z dawnych czasów
Tytuł
Geront ( Szczegóły )
Grupy użytkownika
4 ( Zobacz listę )
Dołączył
wtorek, 12.06.2001, 12:32
Data urodzin
23 lutego
Komentarzy
4
Postów na starym forum
0
Postów
120 ( Zobacz )
Błędnych postów
0 ( Zobacz )