Jaskiniowcy

Sperzdechly

Nikt nie wie kim byli rodzice Sperzdechlego. Nie wiadomo również skąd się wzięło i co ozancza jego imię.

Kiedy był niemowlęciem znaleziono go w świątyni Mirilosa, boga mędrców i sprawiedliwości. Został oddany pod opiekę Calvina, wioskowego kowala. Dorastał nie wiedząc o tym, że ludzie, których uważa za rodziców są jedynie jego opiekunami. Bardzo różnił się od innych dzieci - zawsze spokojny, zdystansowany... zawsze samotny.

Kiedy osiągnął pełnoletność Calvin wyjawił mu prawdę o jego pochodzeniu. To był dla niego ogromny szok. Uciekł z domu... Przez kilka miesiecy błąkał się bez celu i środków do życia po wielu miastach kontynentu. Podróżując pomiędzy nimi przemierzał niebezpieczne szlaki i nie rzadko musiał dobywać swojego półtoraka by ratować swoje życie. Powstanowił, że musi dowiedzieć się kim byli jego rodzice i co ozacza jego imię.

Sperzdechly jest samoukiem. Nie podąża określoną ścieżką. Umie się bronić, ale nie jest wojownikiem. Potrafi czytać i pisać, posiada dar niezwykłej mądrości, ale nie jest mędrcem. Bynajmniej za takiego się nie uwarza. Fascynuje go magia. Poznał ją niedawno, wcześniej nawet nie iwedizał o jej istnieniu. Teraz ma nadzieję, że pomoże mu rozwiązać zagadkę jego pochodzenia.

Rasa
nieznana
Profesja
nieznana
Skąd
nie wiadomo
Tytuł
Jaskiniowiec ( Szczegóły )
Grupy użytkownika
2 ( Zobacz listę )
Dołączył
piątek, 30.05.2003, 11:55
Komentarzy
0
Postów na starym forum
31
Postów
0 ( Zobacz )
Błędnych postów
0 ( Zobacz )
Zawód
Student