Jaskiniowcy

Kyo

Kyo, nieudany poeta, przybył do Imperium w poszukiwaniu natchnienia. Wcześniej podróżował po świecie w poszukiwaniu przygód, będąc świadkiem wielu nie tyle odważnych, co głupich czynów. Głównie swoich. Przemieszczając się z miasta do miasta w końcu dotarł do Osady. Na cześć tego zdarzenia, które zmieniłoo na zawsze jego życie, Kyo napisał nawet poemat, który jednak zaginął podczas dalszych wędrówek.
Trubadurstwo nie jest jednak jego jedyną profesją. Często zmienia swe powołanie zależnie od sytuacji, w jakich się znajduje.
Różnorodność zainteresowań, długowieczność i niepodważalne umiejętności we władaniu bronią białą zawdzięcza wypadkowi, którego był uczestnikiem. Podczas inwokowania demona, magowie przywołujący nie upewnili się, czy potrzebny do tego czynu artefakt jest prawdziwy. Demon został przywołany niefortunnie w miejsce, w którym stał Kyo, przez co ich dusze połączyły się, zmieniając jednocześnie ciało, przystosowując je do technik, jakich używają istoty z innych planów.
Ulubioną bronią Kyo jest katana Muramasa, którą walczyć może jedynie demon, a której prawdziwą moc może odkryć tylko człowiek.

Rasa
nieznana
Profesja
nieznana
Skąd
nie wiadomo
Tytuł
Mieszkaniec ( Szczegóły )
Grupy użytkownika
1 ( Zobacz listę )
Dołączył
piątek, 17.06.2005, 11:15
Komentarzy
0
Postów na starym forum
56
Postów
7 ( Zobacz )
Błędnych postów
0 ( Zobacz )