Jaskiniowcy

Valturman

Valturman od czasu, gdy ocknął się bez pamięci w grocie gór krainy Mahakamu szuka Swojej tożsamości. Jest on wysokim człowiekiem, ale w jego postawie i spojrzeniu wyraźnie widać domieszkę krwi elfickiej. Odziany jest w szaty w Kolorze stalowo zielonym, jego płaszcz spina srebrna brosza w kształcie Świerszcza.
Podróżując po nieznanym sobie świecie uczył się języka i obyczajów. Z dnia na dzień powiększał wiedzę o Sobie i swoich umiejętnościach.
Po wielu przygodach, osiedlił się w końcu w Osadzie Behemota, gdzie zajął się pracami na rzecz Akademii i miejscowej społeczności.
Jednak, gdy pewnego razu zasnął przy ognisku, doznał niebywałej przemiany. ocknął się jako Świerszcz. Jakoś go to nie zdziwiło, bo uznał to za kolejny element zagadki związanej z jego osobą. Jednak wielu osadników w pierwszej chwili go nie poznało i zaczęły się krótkotrwałe polowania na świerszcza. Spełzły one jednak na niczym, bo świerszcz okazał się niebywale żywotnym stworzeniem. Z biegiem czasu Valturman zaczynał panować nad przemianami w owada i nawet polubił tą postać.
Wielkim przewrotem w jego historii było pojawienie się w osadzie elfki o imieniu Laurana. Miała ona na szyi medalion z wyrysowanym Wzorcem Amberu, który otworzył zamknięte do tej pory wrota pamięci Valturmana.
Przypomniał sobie.
Jest synem Randoma Księcia Amberu i pięknej elfki wysokiego rodu Naahmilienn, mieszkającej w cieniu zwanym Krynn. Laurana zaś jest jego rodzoną siostrą. Ojciec zabrał go do Amberu i dał na wychowanie władczyni podwodnego miasta. Tam otrzymał gruntowne dworskie wykształcenia, w skład którego wchodziła etykieta, sztuki piękne, sztuki walki i magia. Potem pokonał wzorzec i długie wieki żył w cieniach, gdzie poznał wiele światów. Niektóre były piękne, inne przerażające, ale każdy zostawił w nim swoją cząstkę, powiększając jego wiedzę o Cieniach i władzy nad nimi. Kulminacją było przejście wzorca chaosu. W trakcie tej próby doznał przeobrażenia w postać Insektoida, który był demiczną postacią Valturmana. W prawdzie udało Mu się przejść wzorzec chaosu, ale w czasie tej próby doznał utraty pamięci został przeniesiony do Cienia Antagarich, gdzie ocknął się bez pamięci.

Rasa
mieszaniec
Profesja
Książę
Skąd
z Cieni
Tytuł
Weteran ( Szczegóły )
Grupy użytkownika
6 ( Zobacz listę )
Dołączył
wtorek, 29.10.2002, 12:52
Data urodzin
02 lutego
Komentarzy
39
Postów na starym forum
91
Postów
9 ( Zobacz )
Błędnych postów
0 ( Zobacz )
Zawód
dtp
Zainteresowania
Oj, bardzo rozległe
WWW
http://forum.zolw.info/