Jaskiniowcy

Laxx

Persona Laxx jest spowita w niezwykły sposób nutką tajemnicy. Nikt nie zna jej pochodzenia i co najlepsze - mało kto odważyłby się zgłębiać tę wiedzę. Jedni mówią, że Laxx była niegdyś erathiańską rycerką, która słynęła z odwagi i zmysłu taktycznego. Miało ją jednak zgubić nadmierne zamiłowanie do okultyzmu i demonologii, którą ponoć potajemnie studiowała. Inni z kolei twierdzą, że Demonem była od zawsze i przybyła na ten świat tak jak i inni Kreeganie podczas Nocy Spadających Gwiazd. Ona sama nie potwierdza ani nie zaprzecza którejkolwiek z tych teorii. Stwarza to wokół jej osoby atmosferę dziwnego strachu i niepewności.

Laxx uczyła się sztuki wojennej od najlepszych. Xeron, Calh, Xarfax czy Nymus byli dumni ze swojej adeptki. Demonica szybko zaczęła stanowić dla nich konkurencję. W swoich działaniach charakteryzowała się skutecznością, szybkością i bezwzględnością.

Gdy potęga Kreegan upadała, Laxx starała się odbudować dawne państwo. Nie zapomniała przy tym ani na chwilę o szykowaniu sobie jeszcze wyższego w hierarchii Demonów miejsca. Niestety, nie udało się jej tego zrealizować, ponieważ całe Stare Uniwersum popadło w zapomnienie. Cały trud włożony w gnębienie słabszych i nieustanne pędzenie ku władzy poszło na marne. Właśnie to zmotywowało młodą Demonicę do refleksji nad swoim życiem, co zaowocowało z kolei rozpoczęciem wędrówki przez liczne krainy. Często nieakceptowana i znienawidzona ze względu na swoją rasę szukała miejsca, gdzie mogłaby poczuć się bezpieczna i dostać szansę na rozpoczęcie nowego rozdziału swego istnienia.

Przystanią na dość długi okres jej życia okazała się niejaka Tawerna, gdzie Laxx gościła prawie 8 lat. Pełniła tam funkcję redaktorską i moderatorską. Redagowanie nie sprawiało jej najmniejszej trudności, ponieważ Demonica w armii Kreegan oprócz obowiązków wojskowych zajmowała się także kronikarstwem. Czuła jednak, że jej wędrówka jeszcze nie dobiegła końca. Postanowiła ją kontynuować i tak oto - w dość spontaniczny sposób - Demonica przybyła do Jaskini Behemota. Od czasu do czasu można ją również napotkać w Kwasowej Grocie, lecz sama przyznaje, że to Jaskinia jest jej prawdziwym domem.

Rasa
Kreegan
Profesja
Demon
Skąd
Niewiadomo...
Tytuł
Wędrowiec ( Szczegóły )
Grupy użytkownika
2 ( Zobacz listę )
Dołączył
piątek, 7.11.2014, 20:57
Data urodzin
12 grudnia
Komentarzy
45
Postów na starym forum
0
Postów
162 ( Zobacz )
Błędnych postów
0 ( Zobacz )
Zawód
Jaskiniowa Diablica, Posiadaczka Piekielnej Patelni, Panna z Piekła Rodem, Córka Ocieca, Córa Idealna i CChaosu, Kocia Mama.
Zainteresowania
Fantastyka, muzyka, historia, mitologia, religioznastwo, HoMM I-III, pisanie, nieco Iran, Indie oraz litoterapia i ziołolecznictwo.