Jaskiniowcy

Fimrys

Fimrys jest wędrownym Czarownikiem, który swe życie poświęca wędrówce i badaniu świata. Pochodzi z prostej rodziny zamieszkującej jeden z grodów na północnych terenach , gdzie zima bywa sroga.
Jego Matka była uzdrowicielką, wykorzystującą skromne moce przy niesieniu pomocy dla rannych i chorych.Ojciec natomiast był prostym milicjantem, o nieprzeciętnych umiejętnościach strategicznych. Czasem żałował, że nie wstąpił do wojska, lecz dzięki temu przekazał dużą część wiedzy synowi. To właśnie po nim odziedziczył umiejętność jasnego myślenia i analizy faktów, po matce zaś wrodzoną żywiołowość i talent magiczny.
Na swej drodze spotykał wielu czarodziei, którzy stali się jego mentorami. Dzięki temu poznał tajniki magii żywiołów. Umie przetrwać w dziczy i zna się na zielarstwie. Ta wiedza niejednokrotnie uratowała komuś życie. Na chleb zarabia poprzez pomoc niesioną chorym, w wioskach przez niego odwiedzanych.
Chadza w zielonej szacie, kapeluszu, bądź kapturze i wysokich butach. Posługuje się kosturem, który ułatwia wykorzystywanie magii, lecz kiedy przeciwnik jest odporny na nią, stosuje stare dobre metody których nauczył się jeszcze w dzieciństwie: Łup toporkiem po głowie agresora działa cuda.
Podczas swej niedawnej wędrówki trafił do karczmy zwanej: "Pazurem Behemota"

Rasa
Człowiek
Profesja
Wędrowny czarownik
Skąd
Północne Bory
Tytuł
Wędrowiec ( Szczegóły )
Grupy użytkownika
0 ( Zobacz listę )
Dołączył
czwartek, 4.09.2014, 23:01
Komentarzy
7
Postów na starym forum
0
Postów
103 ( Zobacz )
Błędnych postów
0 ( Zobacz )