Jaskiniowcy

Nevaey

Nevaey, mroczny elf urodzony w 1147 r. po Ciszy w Alvar chociaż nie należał do najzdolniejszych, to poprzez naukę coś osiągnął. Jego ojciec, Nekley Rattthard, był ongiś słynnym łowcą, znanym w całym Alvar, a i na całym Jadame, nawet regnańscy piraci o nim słyszeli!
Był wychowywany w domu przez matkę - Yyard'is.
Mimo iż jego ojciec był bardzo znanym elfem, to rządził w domu żelazną ręką, niczym Morglin Ironfist.
Ojciec umarł gdy Nevaey miał 10 lat. Dwa lata potem umarła jego matka. Młody Nevaey został przygarnięty przez ciotkę, która mieszkała z dala od rodzinnego miasta, w Ravenshore. Gdy skończył 18 lat wyruszył w świat, by szukać przygód. Udał się aż na Antagarich, a nawet do Enroth. Chociaż nie mógł osiągnąć wiedzy magicznej na najwyższym poziomie to pobierał nauki od najlepszego czarodzieja w magii powietrza na całym Antagarichu - u Gayle'a, mieszkającego na Bracadzie.
Żyjąc tam 5 lat nauczył się życia wśród gryfów i czarodziei. Potem przeniósł się do rodzinnego Alvar, i tam czekała na niego niemiła niespodzianka. Odwieczny rywal jego ojca, Tauri Crestall, uknuł spisek przeciwko niemu wyciągając stare dokumenty, z podrobionymi nazwiskami.
Nevaey został wygnany z Alvar.
Wiedziony rządzą zemsty udał się na Vori do swoich Świetlistych Kuzynów, chcąc nauczyć się jak najlepszego wyszkolenia bojowego. Wróciwszy po 3 latach do Alvar, dowiedział się, że Tauri już nie żyje -
został zabity przez grupę rabusiów podróżując z Murmurwoods do Alvar.
I tak wyszkolenie Nevaey'a okazało się niepotrzebne, gdyż jego nieprzyjaciel już nie istaniał.
Nevaey walczył w Wojnie Ostrza Armageddonu w oddziałach Gelu, niestety nie uratował się i poniósł śmierć podczas Roczliczenia.

Rasa
Mroczny elf
Profesja
Łowca
Skąd
Alvar
Tytuł
Wędrowiec ( Szczegóły )
Grupy użytkownika
0 ( Zobacz listę )
Dołączył
wtorek, 3.06.2014, 16:10
Data urodzin
07 kwietnia
Komentarzy
0
Postów na starym forum
0
Postów
4 ( Zobacz )
Błędnych postów
0 ( Zobacz )
Zawód
Uczeń
Zainteresowania
Dobre filmy i książki, nie gardzę też zacnymi grami (co pokazuje moja obecność w Jaskini :)