Jaskiniowcy

Kaco

RIVELV - jest to człowiek po odpowiednich mutacjach i przeszkoleniu, trudniący się odbieraniem mocy magom. W zasadzie na tym mógłbym skończyć, ale cóż by to była za opowieść? Więc chodźcie za mną, zabiorę was do jednego ze światów fantasy i opowiem o Rivelvach od początku.
Gdzieś w światach fantasy istnieje zakon, świątynia Velva. Utworzona została do utrzymania w świecie pokoju który burzony jest przez czarowników, na szczęście tylko przez tych złych. Bo zło nie tkwi w magii, lecz w niektórych ludziach nią się posługujących. Kapłani tej świątyni wyruszają w świat szukać kadetów na rivelva - mutanta mającego wyszukiwać i za opłatą pozbawiać magii Czarnoksiężników. Rivelvem mogą zostać tylko umierający powróceni do życia. Owi kapłani przeszukują pola bitew, pobojowiska i temu podobne, szukając ciężko rannych i dogorywających. Gdy takiego odnajdą zadają pytanie. Czy zostanie rivelvem? W zamian za to kapłani przywracają ich do życia. Jak? Tego nikt nie wie. Kandydaci, jeszcze podczas śpiączki (wywołanej przez przywrócenie mu zdrowia) przetransportowywani są do świątyni. Tam zostają poddani mutacją i przeszkoleniu. Uczy ich się niektórych zaklęć ochronnych, odbierania mocy magom oraz walki dwoma szablami. Następnie rivelv może wyruszyć.

RIVELV - opis.

Rivelvem może zostać każdy (mówiąc każdy, mam na myśli elfa, pólelfa, człowieka), kogo kapłan przywróci do życia. Ci łowcy nie ubierają się jakoś szczególnie, znakami rozpoznawczymi są ich szable, znak na piersi, prawa ręka i oczy. Na piersi rivelva wytatuowany jest zawiły symbol - znak Dharmonu - który czyni tego łowcę magów odpornym (ok.90%) na zaklęcia wszelkiego rodzaju. Na małym palcu prawej dłoni rivelv nosi pierścień, złotą obrączkę. Pierścień pomaga w odbieraniu mocy. To właśnie tą ręką rivelv uderzając maga w pierś zabiera mu moc. Szable, wojownicy Velva noszą je na plecach przerzucone na krzyż. Szable te są zrobione z dharmońskiej stali. Dzięki czemu są lżejsze niż inne, bardziej wytrzymałe a ich głownia może płonąć (przez godzinę potem szabla może ulec zniszczeniu). Jelec takiej szabli przedłuża i rozszerza się ku dołowi, tworząc osłonę na dłoń, osłona ta jest naszpikowana kolcami dzięki czemu może posłużyć za kastet. Oczy rivelva mają czarne tęczówki i żółte źrenice (świecą w nocy).

ZABIERANIE MOCY
Rivelv, aby zabrać magię czarodziejowi, musi uderzyć maga prawą ręką w splot słoneczny. Przez kilka minut po wykonaniu tego rytuału oczy kapłana magii świecą jaśniej na słoneczno żółty kolor, a znak na jego piersi emituje niebieskie światło.

Rasa
Rivelv
Profesja
Gaszenie Magii
Skąd
Mroczne stepy Kalther
Tytuł
Mieszkaniec ( Szczegóły )
Grupy użytkownika
1 ( Zobacz listę )
Dołączył
niedziela, 3.08.2008, 11:29
Data urodzin
14 grudnia
Komentarzy
0
Postów na starym forum
0
Postów
12 ( Zobacz )
Błędnych postów
1 ( Zobacz )
Zawód
Uczeń (w tym roku matura)
Zainteresowania
Fantastyka, Egipt, Rzym Grecja, kultura celtycka, gry na kompa, średniowieczne uzbrojenie, i oczywiście hirki:D