Jaskiniowcy

Konstruktor

Urodził się w ubogiej rodzinie. Ojciec był hutnikiem, a matka pracowała w gospodzie. Kiedy miał 6 lata urodził mu się brat. Jako 12 letni chłopiec zaczął dorabiać na rodzinę handlując złomem. Przebywając w otoczeniu swoich śmieci zaczął tworzyć z nich proste mechanizmy.
Minęły dwa lata. Budując różne przydatne urządzenia i sprzedając je dźwignął swoją rodzinę z kłopotów finansowych. Miał 17 lat gdy na jego wioskę napadły nekromanckie indywidua. Wybiły niemal całą wioskę. Po przebiciu się przez tabun nieumarłych uciekł wraz z młodszym bratem. Tułali się przez pół roku gdy natrafili na arcymaga Alaq-kranaa. Zauważył on magiczne zdolności młodzieńca. Wraz z bratem zamieszkali w akademii magii.
Po latach szkoleń w kierunku magii wody oraz ożywiania martwych mechanizmów, udał się ze swoim mistrzem Alaq-kranaanem na wojnę z nekromantami. Podczas decydującej bitwy, zginął jego mistrz, a brat (który również szkolił się w kierunkach magicznych) został uprowadzony.
Konstruktor zaprzysiągł zemstę na nekromantach. Wielokrotnie atakował grupki samotnych nekromantów, niewielkie grupki oraz forty. Niestety nie znalazł ani żadnego nekromanty, który brał udział w bitwie, ani swojego brata. Pchany rządzą zemsty zniszczył swoje życie. Po ostatnim ataku na jedną z grup nekromantów wybił wszystkich wraz z własnoręcznie zbudowanym golemem oraz używając podręcznych pułapek. Niestety został pojmany przez posiłki. Został zaprowadzony do pewnej twierdzy. Okazało się iż zarządcą tego zamku jest jego brat we własnej osobie. Ku zdziwieniu Konstruktora został nekromantą. Jego brat skazał go na śmierć, i późniejsze wskrzeszenie jako zombie. Jednak podczas prowadzenia do sali egzekucji wyrwał się z rąk strażników, zniszczył ich, a następnie ruszył ku komnacie swojego brata - Markusa. Wdał się w długi pojedynek, który ku swojej własnej rozpaczy wygrał. Uciekł z krain nekromantów i osiadł w pustelni nad oceanem. Miał zamiar tam przez lata myśleć nad swoim życiem i losem jaki spotkał jego rodzinę.
Pewnego dnia przybył przypadkiem do jego pustelni 9 letni chłopiec, który podobnie jak on stracił rodzinę przez nekromantów. Konstruktor wychował go jak syna. Nie powstrzymywał go gdy chciał udać się do miasta. Przybrany syn nie chciał jednak go zostawić i udali się razem to Egselnburn. Tam spędzili wiele lat. Konstruktor nadal prowadził samotne życie, natomiast Kaspian założył rodzinę i tak rozstali się. Jednak mimo wielu lat spędzonych na pustelni Konstruktor nie zapomniał o swoich umiejętnościach. Został zatrudniony przez kraj jako naczelny mechanik. Podczas wielkiej wojny z Barbarzyńcami operował potężnym mechanizmem (które nazwał Smoczym Tąpnięciem). Jednak podczas bitwy jego maszyna została zaatakowana przez generała barbarzyńców Aragusa. Zaskoczony tym atakiem Konstruktor zaczął walkę. Niestety jedyną bronią jaką miał pod ręką była włócznia z metalowym czubem. Gdy wydawało się iż Konstruktor zginie, zauważył ostatnią opcje. Potrącając jedno z kół zębatych uruchomił kolejny element, który zmiażdżył barbarzyńce, jednak ten przed śmiercią pociągną Konstruktora za sobą i doprowadził do bardzo znaczących uszkodzeń organizmu. Cudem było to iż Konstruktor przeżył. Dzięki medykom, uzdrowicielom oraz własnym wynalazkom powrócił do dawnej sprawności.
Jednak mniej więcej połowa ciała stała się mechaniczna, a aby ochronić pozostałe żywe organy całe ciało Konstruktora zostało pokryte biopancerzem reagującym na wszystkie bodźca jak ciało ze zdolnością mimiki lecz o wiele wytrzymalszym.

Rasa
Człowiek
Profesja
Mechanik, konstruktor itp.
Skąd
Brakaduun
Tytuł
Jaskiniowiec ( Szczegóły )
Grupy użytkownika
4 ( Zobacz listę )
Dołączył
niedziela, 30.03.2008, 17:54
Data urodzin
03 grudnia
Komentarzy
131
Postów na starym forum
0
Postów
594 ( Zobacz )
Błędnych postów
4 ( Zobacz )