Jaskiniowcy

Saruman

Saruman. To imię było niegdyś symbolem dobrej, twórczej potęgi i mocy.
Znany był pod wieloma mianami: Kurunir, Władca Talentów, Pierściennik, Saruman Wielu Barw.
Kiedyś był on wielkim czarnoksiężnikiem i przewodził zgromadzeniu magów zwanemu Białą Radą.
Pochodzenie czarodzieja owiane jest tajemnicą znaną jedynie nielicznym. Wiadomo tylko, że pochodzi z innego, odległego świata. Niektórzy znają jego historię i błędy jakie popełnił w przeszłości. Wiedzą też, że Istari, co znaczy mędrzec, znalazł się na wygnaniu, a celem tułaczki jest zasłużenie sobie na wieczność, którą kiedyś zaprzepaścił.
Choć wygląda na starca, to nigdy nie był młody, ale nigdy też nie zmienia się jego wygląd z upływem lat.
Teraz przybył do świata Antagrich i w swych licznych wędrówkach dotarł do osady „Pazur Behemota”, gdzie poznał wielu ludzi o podobnych profesjach. Zyskał również kolejny przydomek „Białego wędrowca”. Przeszłość nauczyła go wiele i wyzbył się on wszelkiego zła.
To duma i pycha doprowadziła go do klęski i upadku. Niepohamowana żądza władzy i potęgi. Kiedy posiada się szczególne zdolności łatwo uchodzić za kogoś lepszego od reszty ludzi, a pokusa wykorzystania bliźnich jest bardzo silna. Teraz ponownie jako jeden z najpotężniejszych czarodziejów jest przyjacielem wszystkich dobrych istot świata Antagrich, ale kto wie, czy jakiś cień nie czai się w jego duszy?

Rasa
nieznana
Profesja
nieznana
Skąd
nie wiadomo
Tytuł
Jaskiniowiec ( Szczegóły )
Grupy użytkownika
7 ( Zobacz listę )
Dołączył
sobota, 21.12.2002, 6:25
Komentarzy
105
Postów na starym forum
72
Postów
49 ( Zobacz )
Błędnych postów
0 ( Zobacz )