Jaskiniowcy

Sanctum

Sanctum pochodzi z rodu Arcymagów z dość długą tradycją. Szereg lat spędził na studiowaniu białej magii w najlepszych szkołach czarodziejów w Erathii. Po nauce założył własną szkołę, która jednak dość szybko upadła z powodu powszechnego braku zainteresowania wśród coraz bardziej żądnych przygód adeptów tajemnych obrzędów. Sanctum, przygnębiony tym faktem, na pewien czas usunął się z życia publicznego osiadając w jednej z pustelni za Żelaznymi Górami.

Po przemyśleniu dotychczasowego życia, postanowił wrócić do Erathii (osiadł w Rinnhvanen) by służyć swoją wiedzą i doświadczeniem wszystkim, którzy będą tego potrzebować. Siedząc w wygodnym fotelu w malowniczo położonym dworku, zajął się próbą spisania historii jednego z Imperiów na Zachodzie, zwanego Jaskinią Behemota.

Obfitość zdarzeń w Jaskini skłoniła go do podjęcia próby zaangażowania w swoje dzieło mieszkańców krainy. Udał się w tym celu do Osady. Został tam bardzo ciepło przyjęty, co pobudziło go do większej jeszcze aktywności. Wykupił jeden z osadowych domków i przeniósł tam niemal wszystkie pergaminy z posiadłości w Rinnhvanen. Spotkania z osadnikami sprawiły, że kolejne stronice były zapisywane niezwykle szybko. Na tę działalność maga zwróciła uwagę Wysoka Rada powierzając mu stanowisko nadwornego kronikarza.

Teraz więc w ciepłym półmroku kominka - który po rezygnacji z funkcji Grododzierżcy pozostawił mu Strażnik Słów Moandor - można dostrzec niską, nieco już zgarbioną postać. Z rzadka zrzuca zaciągnięty na głowę gruby, wełniany kaptur w kolorze ciemnobrunatnym. W ustach jak zwykle fajka z najlepszym imperialnym zielem, które sprowadza dla Sanctuma osobiście Oberżysta Ilness. Nieczęsto ktoś odważy się zajrzeć do jego prywatnego gabinetu. Czym to jest powodowane? Trudno stwierdzić. Każdy jednak kto się już zdecyduje, zawsze wraca, by rozegrać ze starym magiem partię szachów...

Rasa
nieznana
Profesja
nieznana
Skąd
nie wiadomo
Tytuł
Geront ( Szczegóły )
Grupy użytkownika
8 ( Zobacz listę )
Dołączył
czwartek, 25.03.2004, 8:21
Data urodzin
07 kwietnia
Komentarzy
123
Postów na starym forum
54
Postów
537 ( Zobacz )
Błędnych postów
0 ( Zobacz )